شماره صفر مجله سلام‌دنیا منتشر شد

چهارشنبه 05 شهریور 1393

شماره صفر سلام‌دنیا منتشر شد چند وقت پیش مطلبی در مورد کمپین مجله لینوکس نوشتم. کمپینی که فراتر از انتظار پیش رفت. هدف این بود که با حمایت مردمی و به کارگیری متخصصین در زمینه گنو/لینوکس، نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز مجله‌ای تخصصی آماده بشه و در اختیار عموم قرار بگیره. بعد از مدت نه چندان طولانی افراد مختلف از کمپین حمایت کردند و به نوعی اولین مرحله فعالیت کمپین با موفقیت انجام شد و جواب خوبی بود به همه افرادی که ادعا می‌کردند این مدل فعالیت‌ها توی ایران جا نیوفتاده و خیلی از مردم حاضر نیستند از چنین پروژه‌ای حمایت مالی کنند. البته این کمپین هم مثل همه کارهای گروهی بدون دردسر نبوده و نخواهد بود. توی این مدت هم تیم آماده‌سازی مجله پیگیر آماده سازی اولین شماره بودند که بالاخره شماره صفر مجله منتشر شد.

'سلام‌دنیا' نتیجه یک کار گروهی دوست‌داران گنو/لینوکس در ایرانه که در نوع خودش کار جدیده و می‌تونه شروع خوبی باشه برای پروژه‌های گروهی آینده.

برای مطالعه و یا حمایت از سلام‌دنیا اینجا مراجعه کنید. با در نظر گرفتن اینکه تجربه اول بوده، مجله تهیه شده از کیفیت خوبی برخورداره تنوع محتوا با همه محدودیت‌ها، صفحه‌بندی مناسب و ظاهر ساده از جمله خصوصیاتی هست که کمک کرده تا نتیجه خروجی قابل قبولی ارائه شه.


Behnam Ahmad Khan Beigi

comments powered by Disqus